Kezdődnek településünk központjának felújító munkálatai

Évek óta várjuk településünk központjának megújítását, erre most azonban már nem csak ígéretek vannak, hanem el is kezdődtek a munkálatok.
Matuszka Antal polgármester úr elmondta, hogy első körben az óvoda kerítésének a felújítása, cseréje valósul meg, az önkormányzat saját költségvetéséből 600.000,- Ft-ot biztosított a munkálatokra.
Ezt követi a Petőfi utca és a gyógyszertár közötti járdaszakasz cseréje, valamint a Petőfi utca járdafelújítása Sebestyén doktor úr rendelőjéig.
Megújul a központban a Coop üzlet előtti terület, ide is új burkolat kerül. A legnagyobb beruházásra, a már régóta várt gyalogátkelőhely kialakítására is sor kerül a központban. A zebra kialakításának feltétele, hogy megfelelő erősségű legyen a közvilágítás a központban, ehhez is elkészültek a tervek, a kivitelező kiválasztása még folyamatban van. Két zebra kerül felfestésre, az egyik a buszvárótól az óvoda irányába, a másik a Coop üzlettől a gyógyszertár irányába.
Terveink szerint ezek a beruházások a nyár folyamán be is fejeződnek.
Addig is kérjük a lakosság megértését, ha kisebb fennakadások lesznek a közlekedésben.